Untitled

INTEGRUOTOS PAMOKOS PRADINUKAMS “ŽODŽIU, KALBA APDOVANOTI ESAM, JOS LAISVE, SKAMBESIU IR GRYNUMU”, SKIRTOS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI

Beno piešinys 1 klasė
Dovydo 3 klasė
Emos J. 3 klasė
Lijos piešinys 1 klasė
Emos R. 3 klasė
Justo piešinys 1 klasė
Pamoka Sausio 13
Petro 3 klasė
Pamoka sausio 13 (1)
Vilardo piešinys 1 klasė
Sandros 3 klasė
Vykinto piešinys 1 klasė
Beno piešinys 1 klasė Dovydo 3 klasė Emos J. 3 klasė Lijos piešinys 1 klasė Emos R. 3 klasė Justo piešinys 1 klasė Pamoka Sausio 13 Petro 3 klasė Pamoka sausio 13 (1) Vilardo piešinys 1 klasė Sandros 3 klasė Vykinto piešinys 1 klasė

Sausio 12-13 dienomis vyko integruotos pamokos 1-4 klasių mokiniams. Šias pamokas pradėjome daina „Laisvė“. Mokiniai nuoširdžiai dainavo kartu su muzikos mokytoja eksperte Audrone Buržinskiene.
Gimnazijos bibliotekininkė pristatė prezentaciją „Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena“. Buvo kalbėta apie tai, kas yra laisvė, kas vyko tomis sausio dienomis prieš 30 metų, kokią reikšmę turi mums Laisvės apgynimas. Vaikai sužinojo, kad tuomet ginti televizijos bokšto vyko ir Neringos žmonės, kurių tarpe buvo ir mūsų mokyklos mokytojai – Igoris Miliūnas bei Stasys Ivanauskas. Kartu su mokiniais prisiminėme, kokia Lietuvos vėliavos spalvų reikšmė, ką reiškia neužmirštuolės, kurių žiedus sausio mėnesį segi žmonės švarko atlape. Vaikai sužinojo, kad ir Amerikos lietuviai minėjo Sausio 13-osios trisdešimtmetį, Jie Kalifornijos paplūdimyje prismaigstė daugybę neužmirštuolių žiedų ir taip sukūrė neužmirštuolių pievą.
Paminėjome dalyvavimą pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu vaikai kartu su tėveliais uždegė žvakutes savo languose. Prisiminėme Laisvės gynėjus, jų auką,
žuvusiųjų už laisvę atminimo įamžinimą.
Mokiniams buvo pristatyta knyga „Vaikai piešė laisvę“, kurioje yra vaikų piešiniai. Jie buvo iškabinti ant buvusių barikadų Vilniuje. Mokiniai išgirdo ir mokytojo Stasio Ivanausko tos nakties atsiminimus, užrašytus šioje knygoje. Pirmos klasės mokiniai dalyvavo Respublikiniame piešinių konkurse „Laisvės karta sako Jums Ačiū“. Šiuos piešinius mokytoja metodininkė Dalia Andrijauskienė sudėjo į skaidres, parinko melodiją ir pademonstravo savo auklėtiniams.
Antros klasės mokiniams muzikos mokytoja pasiūlė kartu su mokytoja metodininke Rasa Ulyte padainuoti dar vieną labai gražią dainą „Lietuva“.
Trečiokai buvo nupiešę piešinius Sausio 13-osios tema. Vyr. mokytojos Kristinos Mišeikytės paskatinti vaikai papasakojo, ką jie jautė, piešdami savo piešinėlį, labai brandžiai atskleidė savo mintis ir jausmus. Pajutome, jog auga tikri šalies patriotai.
Ketvirtokai, paraginti mokytojos metodininkės Ramunės Kubiliūtės, pasirinko eilėraščius apie Lietuvą ir laisvę, juos raiškiai perskaitė. Kiekvienas mokinys pasakė, kas jam yra Lietuva. Iš vaikų minčių išryškėjo, kad jie jau dabar yra pasiryžę ginti Lietuvą.
Tarėme nuoširdų ačiū Laisvės gynėjams: ir tiems, kurie gynė Lietuvą prie televizijos bokšto, spaudos rūmų, parlamento, ir tiems, kurie buvo sužeisti, ir tiems, kurie paaukojo savo gyvybę. Tarėme ačiū už drąsą, ačiū už laisvę.
Informaciją parengė bibliotekininkė Angelė Pocevičienė