Untitled

Apie ką galiu kalbėti laisvas?

Apie ką galiu kalbėti laisvas? Apie ką galiu kalbėti laisvas? Apie ką galiu kalbėti laisvas?

2021 m. kovo 12 dieną Neringos gimnazijoje vyko nuotolinė konferencija, skirta Kovo 11-osios dienai – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienai – paminėti. Pirmosios konferencijos iniciatorės: anglų kalbos mokytoja metodininkė Neringa Sadauskienė, istorijos vyr. mokytoja Vilma Maksevičienė, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Violeta Montvilaitė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vitalija Ukrinienė.  Renginyje dalyvavo II ir IV gimnazijos klasių moksleiviai. Konferencijos metu dalis mokinių iš skirtingų klasių buvo kviečiami dalintis  pranešimais tema „Apie ką galime kalbėti būdami laisvi Lietuvoje?“. Kiekvienas išdėstė savitą požiūrį į laisvą žmogų, lietė opias temas, nagrinėjo svarbius klausimus. I–oje konferencijos dalyje II gimnazijos klasės mokinė Monika Kretulytė samprotavo „Kodėl pasauliui reikalingi maištininkai?“. Į klausimą „ Kas yra laisvė?“ bandė atsakyti IV gimnazijos klasės mokinė Smiltė Lisovskytė. II gimnazijos klasės mokinė Gabrielė Bedalytė kalbėjo apie neišsprendžiamų kartų konfliktų vaizdavimą literatūroje. IV gimnazijos klasės mokinys Gediminas Viknius dalijosi savo paties išgyvenimais ir pamąstymais apie laisvę ir nepriklausomybę vaiko akimis. II gimnazijos klasės mokinė Ula Kairytė išdėstė savas mintis tema „Ar visos pavydo spalvos vienodos?“. IV gimnazijos klasės mokinė Gvineta Kobozevaitė kalbėjo apie laisvę ir tėvynę kaip apie neatsiejamas sąvokas. II gimnazijos klasės mokinys Rapolas Balna skaitė pranešimą tema „Ko moko Babelio bokšto istorija?“ ir akcentavo, kad bendradarbiavimas yra labai svarbi vertybė, kurią turime saugoti ir puoselėti.

II–os konferencijos dalies dalyviai taip pat nagrinėjo įdomias temas. IV gimnazijos klasės mokinė Augustė Bagdonaitė pasidalino miniatiūra apie laisvę. II gimnazijos klasės mokinys Aurelijus Vaičius samprotavo apie tai, ko šiuolaikinį žmogų moko graikų mitai. IV gimnazijos klasės mokinė Emilija Vaičiūtė dalinosi jautriais pamąstymais „Apsaugoti visa, kas gyva, ir daryti tai, kas teisinga“. Iš IV gimnazijos klasės mokinės Karinos Šimkevičiūtės išgirdome labai originalų pranešimą apie tatuiruotes kaip vieną iš laisvės išraiškų. Galiausiai IV gimnazijos klasės mokinys Kristupas Kičiatovas kvietė išgirsti ir pamąstyti apie šių dienų pasaulį ir žmogaus vaidmenį jame.

Be šaunių mokinių pranešimų klausytojai buvo kviečiami pasižiūrėti  nuotaikingų video filmukų: „Nuotolinis Aukščiausios Tarybos posėdis“ (autoriai: Dalius Bukauskas, Emilijus Bukauskas, Dominykas Čičiūnas, Dalius Kožemečenko) ir „Laisvė“ (autoriai: Augustas Baranauskas, Karolis Gogelis, Greta Nikoličiūtė).

Jaunų žmonių gilios mintys ir nuoširdūs išgyvenimai liudijo apie bręstančios jaunosios kartos sąmoningumą ir vidinį troškimą būti laisvais. Už laisvę būti, mąstyti, kurti ir dalintis!

Taigi „Lietuvoje gera gyventi. Dėka kūrybingo ir veržlaus jaunimo, kurie suteikia laisvei sparnus“ (Mokytoja Neringa).

Teksto autorė – II gimnazijos klasės mokinė Augustė Stalioraitytė