Untitled

Erasmus dienos 2021 kaleidoskopas

Erasmus dienos 2021 nuotoliniu pakvietė 7 – 8 kl.  ir I-IV gimn. klasių moksleivius pakeliauti Neringos gimnazijos vykdytų ir dar įgyvendinamų tarptautinių Erasmus projektų kaleidoskopu. Pasak susitikimo iniciatorės, projektų vadovės/ anglų k. mokytojos N. Sadauskienės, buvo susirinkę tikrieji Erasmus vilkai. Tai IT mokytojas ekspertas N.Airošius,  anglų k. mokytoja metodininkė I. Vainutienė, kurie jau beveik dešimtmetį  keliauja kartu su jaunu žmogumi į plačiuosius horizontus, taip prisidėdami prie jų  neįkainojamos patirties  bagažo kaupimo.
Šį kartą moksleiviai pasidalino savo patirtimis kokias galimybes atveria dalyvavimas tarptautiniuose projektuose. Kokie Erasmus pėdsakai ir simboliai mūsų gimnazijoje? Į šį klausimą N. Sadauskienė kvietė atsakyti moksleivius. Drąsiai galime teigti, kad gimnazija – tarptautiška švietimo įstaiga, kurios kuriama žalioji aplinka, fontanas, šiltnamis, obelų alėja – įkvėpta projektų idėjos. Mokytojas N. Airošius pristatė ES žalios sutarties iki 2050 m. įgyvendinimo konceptą ir pasidžiaugė, kad gimnazijoje vykdomi projektai žengia tvarumo keliu.
Sėkmingo projektinių veiklų integravimo dėka į ugdymo procesą buvo pristatyti neseniai įgyvendinto eTwinning programos projektas „Reveal Folk Meteorology“ 7 – 8 ir I gimn. klasių moksleivių sukurti produktai. 8 kl. mokinys Tautvydas atstovavo gimnaziją baigiamajame projekto partnerių virtualiame susitikime, tad šį kartą pristatė savo įspūdžius ir sako „taip“ naujam patyrimui. Interaktyvus Kahoot žaidimas kvietė moksleivius pasitikrinti žinias ir sužinoti nauja apie įvykusio baigiamojo Erasmus projekto „A.P.P.S.A.S.A.P.“ virtualaus susitikimo
partnerių šalis.
Kodėl verta ryžtis dalyvauti?  Ieškoti minusų net nederėtų, nes buvusių ir esamų dalyvių teigimu, tai unikali patirtis ir nereikėtų išsigąsti galimų iššūkių. Nepaisant nepaprastos situacijos pasaulyje, vadovaujamės šūkiu „Aš stiprus su Erasmus plius“. Šie projektai finansuojami remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Projektų vadovė Neringa Sadauskienė