„Įžymybė tarp įžymybių“

„Nors Ieva Simonaitytė ir buvo luoša, be jokio išsilavinimo, ją drąsiai galima vadinti įžymybe, kuri bendravo ar buvo susijusi su kitomis įžymybėmis; buvo ypatingas žmogus –
rašytoja, Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotoja lietuvių prozoje“, – teigė Neringos gimnazijos III gimnazijos klasės mokinė Monika Kretulytė pranešime „Įžymybė tarp įžymybių“, kurį sausio 27-tą dieną pristatė nuotolinėje tarptautinėje mokytojų ir mokinių dalykinėje – metodinėje konferencijoje „Ieva Simonaitytė – paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė“. Pranešime pasakojo apie garsias asmenybes, kurios yra ne tik lengvai atpažįstamos šių dienų pasaulyje, bet ir vienaip ar kitaip susijusios su Ieva Simonaityte: Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę, prieštaringąjį Liudą Girą, Vydūną, Hermaną Zudermaną, Adomą Braką, Gandį, H. ir S. Kalenbachus.