Erasmus+ Let’s go green!

Erasmus+ “Let’s Go Green!”

Erasmus logo eTwinning-Logo_CMYK Projekto logo

Projekto nuoroda: https://did-clio.net/let’sGoGreen/

Erasmus diena 2022

Europietiškas dienoraštis apie Erasmus projekto „Let’s Go Green!“ mobilumą Liubline

Erasmus+ projektų sklaida Klaipėdoje

Neringos gimnazija – tarptautinių patirčių sūkuryje

Visi keliai veda į Siciliją

Linkėjimai iš Rumunijos

Saulėti linkėjimai iš Graikijos

Erasmus – prasmingos patirtys mokymuisi visą gyvenimą

Projekto produktai 2024
Projekto žurnalas – Neringa, Lituania
Projekto žurnalas Erasmus+ Let’s Go Green! Chalki, Greece
Projekto žurnalas Erasmus+ Let’s Go Green! Lublin, Poland
Projekto žurnalas Erasmus+ Let’s Go Green! Mazara del Vallo, Italy
Projekto žurnalas Erasmus+ Let’s Go Green! Suceava, Romania
Projekto žurnalas Erasmus+ Let’s Go Green! Aveiro, Portugal

Projekto ERASMUS+ “Let’s go green!” pristatymas

2021-1-RO01-KA220-SCH-000034430

Erasmus+ KA2 Bendradarbiavimo partnerystės mokyklinio ugdymo srityje

2022-uosius pradedame su nauju dvejų metų trukmės Erasmus+ projektu “Let’s go green!”

Erasmus+ projektu siekiama geriau suprasti Europos žaliojo kurso tikslus, ypatingą dėmesį skiriant aplinkos tvarumui, ugdant aktyvų, pilietišką ir draugišką aplinkai jauną žmogų.

Projekto partneriai:

• Colegiul Economic “DimitrieCantemir” Suceava (Rumunija, projekto koordinatorius)
  • Gymnasio L.T. Chalkis, Chalki (Graikija)
  • Liceo Statale „F. Ribezzo” Francavilla Fontana-Puglia (Italija)
  • Ogolnoksztalcace im. Unii Lubelskiej w Lublinie Lublin (Lenkija)
  • AEVA – Associacao para a Educacao e Valorizacao da Regiao de Aveiro, Aveiro (Portugalija)

Pagrindiniai šio projekto tikslai:

– ugdyti tvarų požiūrį apie aplinkosaugą, siekiant užtikrinti geresnes gyvenimo sąlygas ateityje

– ugdyti mokinių sąmoningumą apie aplinkosaugą ir būtinų veiksmų priemones skirtingose Europos     šalyse

– skatinti jaunąją kartą tapti aktyviais ir atsakingais piliečiais keičiant savo ir aplinkinių gyvenimo  būdą

Mobilumo metu mokytojai įtrauks mokinius į įvairias edukacines veiklas.  Kiekviename mobilume dalyvaus 3-5 mokiniai ir 2 mokytojai. Tikslinė grupė – 8 kl. – I gimn. kl. moksleiviai.

C1 – Europos žaliasis kursas – iššūkį paverčiant unikalia galimybe (Rumunija)

C2 – Perėjimo prie tvaraus ir pažangaus judumo (Lenkija)

C3 – “Nuo ūkio link žmogaus“: kurti sąžiningą, sveiką ir ekologišką maisto sistemą (Italija)

C4 – Ekosistemų ir biologinės įvairovės išsaugojimas ir atkūrimas (Portugalija)

C5 – Nulinės taršos siekis – sukurti netoksišką aplinką (Graikija)

C6 – Judėjimas link švarios ir žiedinės ekonomikos. Greitoji mada. Tvarumas.  (Lietuva)

Atmintinos datos:

• Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena
    • Kovo 27-oji – Tarptautinė vandens diena
    • Balandžio 1-oji – Tarptautinė paukščių diena
    • Balandžio 15-oji – Miško diena
    • Balandžio 22-oji – Žemės diena
    • Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos diena
    • Birželio 8-oji – Pasaulinė vandenynų diena
    • Rugsėjo 16-oji – Tarptautinė ozono diena
    • Spalio 4-oji – Tarptautinė gyvūnų apsaugos diena
    • Spalio 6-oji – Pasaulinė buveinių diena

Moksleiviai organizuos įvairias kampanijas aplinkosaugos tema, kurs pristatymus, vaizdo tinklaraščius ir tinklalaides apie grėsmes ekosistemai, klimato kaitai, biologinei įvairovei. Taip pat per 2 projekto metus bus sukurtas Green Deal mokymo priemonių rinkinys, kurį sudarys interaktyvūs mokinių klausimynai;  sėkmingų aplinkosaugos projektų pavyzdžiai; vietinės reikšmės gamtosauginės iniciatyvos, įvairių disciplinų integracija ugdymo procese. Veiklų tęstinumas ir integralumas sudarys galimybę prisijungti ir jaunesnius moksleivius dalyvaujant eTwinning projekte.

Neringos gimnazijai, ypatingai ekologijos, gamtosauginė tema aktuali esant trapios Kuršių nerijos apsupty, kuomet ugdant jaunos kartos sąmoningumą rūpintis savo krašto, visos planetos ateitimi reikia čia ir dabar.

Projekto koordinatorė Neringa Sadauskienė

SVEIKINAME Moniką Kretulytę, III gimnazijos klasės moksleivę. Jos sukurtas logo Erasmus+
projekto „Let‘s Go Green!“ logo konkurse pelnė daugiausiai simpatijų ir laimėjo I vietą. Monika
įkvėpta Erasmus patirčių, puikiai sugebėjo atspindėti projekto idėją.