12 balandžio, 2022 Komentarų: 0

Erasmus+ projektas UMBRELLA įgauna pagreitį

[URIS id=3987]

Balandžio 4 d. penki Neringos gimnazijos mokiniai iš I ir III gimnazinių klasių pradėjo penkių dienų odisėją tarptautinėje Erasmus+ Umbrella mobilumo programoje Ispanijoje, Galicijos regione, Meiros mieste. Gimnazistai originaliai pristatė Neringoje vykdytą meteorologinę orų kaitos stebėsenos analizę bei prognozę, pabrėždami globalinio atšilimo įtaką savo regionui. Visa diena buvo skirta tarptautinio komandinio įdirbio ir lyderystės plėtojimui. Dalyviai džiaugėsi ne tik lingvistinio ugdymo vaisiais, bet ir ivairialypių kompetencijų įgijimu unikalioje aplinkoje.

Kitomis dienomis dalyviai susipažino su šiaurinės Ispanijos regiono kultūra, istorija, gamtinėmis sąlygomis Meiroje bei Lugo miestuose. Gimnazistai palygino Lietuvos pajūrio bei Galicijos regiono meteorologinių stočių darbo ypatumus bei rezultatus piligriminiais keliais pasiekus Santjagą. Ten pat turėjo galimybę aplankyti Galicijos parlamentą ir įsitikinti, kad demokratija tiek nuosaikesnio charakterio lietuviams ar kroatams, tiek karšto temperamento ispanams, portugalams ar rumunams yra svarbi ir siektina.

Video nuoroda:  https://youtu.be/yE5XTXrYuHM