17 gruodžio, 2021 Komentarų: 0

Giedrės Žickytės ,,Šuolis”

262531735_5060872713945147_4485230952159248418_n-COLLAGE

     2021 m. gruodžio 15 dieną Neringos gimnazistai turėjo progą išvysti režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą ,,Šuolis”. Tai lietuvio Simo Kudirkos istorija, kurioje jis
pasakoja apie savo bandymą pabėgti iš sovietų priespaudos, išgyvenimus.
1970 m. dirbo radijo operatoriumi TSRS priklausančiame laive ,,Tarybų Lietuva “ ir peršokęs į JAV pakrančių apsaugos katerį ,,Vigilant “ tikėjosi sulaukti politinio prieglobsčio. Deja, ištrūkti į laisvę nepavyko – lietuvis prievarta buvo grąžintas ir įkalintas. Apie žiaurius sovietų pareigūnų veiksmus buvo pasakojama JAV televizijoje, dienraščiuose, radijo stotyse, jo likimą sprendė net du JAV prezidentai. Vykdytuose protestuose užsienyje žmonės prašė grąžinti Baltijos šalims laisvę. Girdint pasakojimą iš paties Simo lūpų buvo sunku suvokti, kiek daug skausmo jis patyrė. S. Kudirka buvo apkaltintas tėvynės išdavyste, jam grėsė dešimt metų laisvės atėmimo. Bet, praėjus trejiems metams, lietuvis išgirdo žodžius, kuriais negalėjo patikėti: ,,Tu laisvas”. Tai filmas, kurį žiūrint kūnu ėjo šiurpuliukai ir akyse kaupėsi ašaros. Simas, tapęs laisvės simboliu, tik įrodo, kad visos mūsų pastangos yra svarbios ir gali padėti pasiekti didžiausių svajonių, nors jos ir atrodo neįmanomos. Jūreivio drąsus šuolis suvienijo tūkstančius žmonių už Atlanto, JAV gyvenančius lietuvius, kurių pastangomis Simas išvydo laisvę. Gimnazistai buvo sujaudinti lietuvio istorijos ir bent akimirką stabtelėjo pamąstyti apie tai, kas yra laisvas žmogus.

– Greta Krečiūtė, III g klasė

Next Post