6 gruodžio, 2016 Komentarų: 0

Neringos mokiniams – tarptautinis pripažinimas

Neringos mokinių sukurtas skaitmeninis produktas – išmaniosios pirštinės prototipas pelnė tarptautinį pripažinimą. Europos mokyklų tinklo sudaryta vertinimo komisija įvertino daugybę projektų sukurtų spalio 20 d. vykusio tarptautinio hakatono metu. Nustatytos trys laimėtojų komandos skirtingose kategorijose: kūrybiško, darnaus ir gyvybingo pilietiškumo. Viena jų iš Neringos gimnazijos. Neringos mokinių komanda PPP: Pijus, Viltė, Ąžuolas, Ula ir Kotryna laimėjo trečią vietą gyvybingo kūrybiškumo kategorijoje. Mokinius hakatonui paruošė mokytojas ekspertas Norbertas Airošius. Mokytojas teigia, kad pagrindinis šių renginių tikslas – ugdyti skaitmeninių technologijų ir inovacijų kūrėjus. Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Šis hakatonas buvo vykdomas daugelyje Europos šalių. Mokiniams buvo keliamos šios užduotys: panaudoti IT skaitmeniniam kūrybiškumui, problemų sprendimui ir ateities mokymosi galimybės. Neringos gimnazijoje šią kodavimo dieną (hakatoną) vedė IT mokytojas ekspertas Norbertas Airošius. Iš pat ankstaus ryto 20 mokinių susipažino su įvairiomis programavimo galimybėmis, filmavo interviu su mokyklos mokytojais ir mokiniai bei dalyvavo tarptautinėje vaizdo konferencijoje. Vėliau susiskirstę į komandas intensyviai dirbo ir kūrė skaitmeninius produktus, juos siuntė Europos hakatono organizatoriams Briuselyje. Mokinių sukurti produktų prototipai: skaitmeninės pirštinės, istorinis žaidimas ir skaitmeninė klasė yra įdomios ir vertos tolesnio nagrinėjimo. Viena pažangiausių naudotų technologijų, tai žaidimams skirtos muzikos programavimas javascript.

Nuotraukos iš renginio čia…