20 spalio, 2017 Komentarų: 0

Pažink saulės miestą – Šiaulius

Spalio 10 d. mes, I gimnazijos klasės moksleiviai, vykome į pažintinę, edukacinę klasės išvyką – Šiaulius. Ten aplankėme Kryžių kalną. Taigi šioje vietoje matėme tūkstančius kryžių, kurie atvežti ne tik iš įvairiausių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Stovintys kryžiai liudija apie lietuvių religingumą. Kryžių kalne yra pasakojama istorija apie vieno vyro dukrą, kuri labai sunkiai sirgo ir jis miegodamas susapnavo moterį, kuri jam sakė, jei jis nori, kad jo dukra pasveiktų, jis turi pats padaryti medinį kryžių, nunešti jį į Jurgaičių pilies kalną ir ten jį pastatyti. Po Kryžių kalno nuvažiavome prie „Auksinio berniuko” skulptūros. Skulptūra yra keturių metrų aukščio ir jai padengti reikėjo net 1900 aukso folijos lapelių. Jis buvo pastatytas minint Šiaulių miesto 750 metų jubiliejų. Ten pat šalia buvo ir geležinės lapės skulptūra, kurios autorius yra Vilius Puronas. Skulptūra yra 6,6 metrų aukščio ir joje yra įmontuota plieninė širdis, o joje įdėta kapsulė. Kapsulėje – vario plokštė su iškaltais palinkėjimais ateities kartoms ir keliais faktais iš dabartinės epochos. Prie geležinės lapės turėjome šiek tiek laiko pasivaikščioti. Paskui nuvažiavome į dviračių muziejų. Muziejuje matėme daug įvairiausių dviračių ekspozicijų, turėjome ekskursiją su audiogidu. Visiems labai patiko interaktyvus sportinis dviratis, kurį ne vienas išbandė. Taip pat  sužinojome įdomių faktų apie dviračius bei jų gamybos evoliuciją. Po to turėdami laisvo laiko iki kitos edukacinės veiklos pradžios, pasivaikščiojome po Šiaulių bulvarą ir galiausiai nuvykome į „Rūtos” šokolado fabriką. Ten mums buvo pasakojama apie šokolado gamybą, kaip kūrėsi fabrikas. Smagiausia dalis buvo, kai patys galėjome gaminti įvairiausius šokoladinius saldainius. Po saldžios popietės ir  pramogų, kupini įspūdžių grįžome namo.

Ieva ir Dalius B.

Nuotraukos iš išvykos čia…