21 spalio, 2016 Komentarų: 0

Pirmas hakatonas Neringos gimnazijoje

dsc00006

Spalio 20 d. Neringos gimnazijoje IT mokytojas ekspertas Norbertas Airošius vedė kodavimo dieną (hakatoną). Iš pat ankstaus ryto 20 mokinių susipažino su įvairiomis programavimo galimybėmis, filmavo interviu su mokyklos mokytojais ir mokiniai bei dalyvavo tarptautinėje vaizdo konferencijoje. Vėliau susiskirstę į komandas intensyviai dirbo ir kūrė skaitmeninius produktus, juos siuntė Europos hakatono organizatoriams Briuselyje. Mokinių sukurti produktų prototipai: skaitmeninės pirštinės, istorinis žaidimas ir skaitmeninė klasė yra įdomios ir vertos tolesnio nagrinėjimo. Viena pažangiausių naudotų technologijų, tai žaidimams skirtos muzikos programavimas javascript‘u.

Šis hakatonas yra pirmasis Neringos gimnazijoje ir buvo vykdomas daugelyje Europos šalių. Mokiniams buvo keliamos užduotys panaudoti IT skaitmeniniam kūrybiškumui, problemų sprendimui ir ateities mokymosi galimybės. Mokytojas labai džiaugiasi mokinių kūrybiškumu ir pasiekimais,  tiki jų sėkme. N. Airošius teigia, kad pagrindinis šių renginių tikslas ugdyti skaitmeninių technologijų ir inovacijų kūrėjus Lietuvai.