1 kovo, 2022 Komentarų: 0

[URIS id=3518]

Vasario 7 – 11 dienomis startavo projekto Erasmus+ UMBRELLA mobilumas Portugalijoje, Lišos mieste, kuriame dalyvavo III gim. klasės komanda iš Neringos gimnazijos su mokytojais Laimonu ir Igoriu priešaky.
Pirmąją dieną mokiniai dalyvavo susipažinimo veiklose bei tobulino savo anglų kalbos įgūdžius – netruko ir šokių, ir balionų. Po pertraukėlės mokiniai savo meninius gebėjimus demonstravo tapyboje tema “Mūsų šalies klimatas”. Vėliau visiems dalyviams buvo suorganizuota ekskursija po mokyklą, kuri išsiskyrė savo spalvingumu. Turiningą pirmąją dieną tęsė kiekvienos šalies dalyvių organizuoti edukaciniai užsiėmimai portugalų pradinukams. Mūsų komandos vykdomų žaidybinių užsiėmimų metu mažieji portugalai taip pat mokėsi lietuvių kalba įvardinti gamtos reikškinius.
Antrosios dienos rytas prasidėjo projekto dalyvių pristatymais apie savo krašto paukščių migravimą. Neringos gimnazijos komanda pristatė visų mylimas antis bei kormoranus. Pažintis su Portugalija tęsėsi Amarantės mieste, kuriame po pasivaikščiojimų siauromis gatvelėmis leidomės į nuotaikingą žygį su kanojomis! Apie Kajaus plaukiojančius batus upėje nepasakosime.
Trečioji diena prasidėjo pažintine kelione į Quinta da Pacheca vynuogynus, kuriuose visi praplėtė savo žinias apie vyną, jo gamyba ir kaip klimato atšilimas paveikia produkciją. Po linksmos ekskursijos, kultūrinė šalies pažintis netruko persikelti traukiniu po gražujį Douro slėnį ir pasivaikščiojimais jame.
Priešpaskutinė mobilumo diena – ekskursija į taip lauktą Porto miestą, kuriame dalyviai aplankė Porto vyno muziejų. Po smagios ir interaktyvios ekskursijos visi dviračiais važiavo Duero upės pakrante Atlanto vandenyno link. Porto senamiestis buvo atgaiva visos dienos įspūdžiams apmąstyti.
Paskutinę mobilumo dieną vyko diskusijos grupėse apie klimato kaitą ir jo poveikius kiekvienoje šalyje. Taip pat diskutavome kokie yra geriausi būdai sustabdyti šią problemą. Po labai įdomių diskusijų mokiniai ėjo žaisti tradicinių portugališkų žaidimų, kai kurie jų, kaip virvės tempimas ir šokinėjimas su maišu, buvo mums jau žinomi. Po pietų dalyviai buvo pakviesti į ispanų suorganizuotas linksmas dirbtuves, kurių metu gaminome savo užrašų knygeles iš nenaudojamo popieriaus ir kartono. Visos savaitės veiklų apibendrinimas su nepakartojama portugalų muzikine programa vyko vakarinėje dalyje, kuris buvo skirtas setifikatų
įteikimams ir atsisveikinimui.
Šis mobilumas praplėtė mokinių akiratį bei davė neįkainojamos patirties. Taip pat mokiniai susipažino su labai daug naujų draugų ir suprato, kad klimato kaita veikia absoliučiai visus!
    “Ši įsimintina savaitė Portugalijoje man asocijuojasi ne tik su geriausia įgyta patirtimi,
    dalyvaujant įtraukiančiose veiklose apie klimato kaitą, ekologiją, bet ir su teigiamomis
    emocijomis, naujais draugais bei žiniomis.” ~ Monika
“Per pristatymą apie kormoranos bijojau publikos ir nusprendžiau pavaizduoti
   kormoraną, kuris džiovina savo sparnus. Ši mano demonstracija tapo vidiniu mūsų visų juokeliu
   ir vienu geriausiu mano prisiminimu.” ~ Rapolas

 

 “Erasmus projektas paliko pačius gražiausius, šilčiausius ir linksmiausius prisiminimus.
   Sutikti nauji draugai, kitų šalių, kultūrų pažinimas ir galimybė tobulinti anglų kalbos žinias. Ši
   savaitė dar ilgai išliks atmintyje.” ~ Greta
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“programos lėšomis, kurią Lietuvoje
administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti
laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

– Rapolas III gim. kl.

Next Post