11 spalio, 2022 Komentarų: 0

[URIS id=3830]

Spalio 3 – 7 dienomis vyko tarptautinio Erasmus+ projekto “Let’s Go Green!” pirmasis mobilumas Neringos gimnazijoje. Šiame projekte dalyvauja šešių valstybių mokyklos iš Rumunijos (projekto koordinatorius), Italijos, Graikijos, Portugalijos, Lenkijos ir Lietuvos. Prie šio projekto įgyvendinimo prisijungė ne tik jaunieji 8 kl., I – II gimnazijos klasių
moksleiviai, bet gretas papildė ir nauji pedagogai. IV gimn. klasės erazmiečių grupelė dalinosi gerąja patirtimi, kurią įgijo savo ilgametėje Erasmus patirčių kelionėje.
Projekto tikslas – ugdyti tvarų požiūrį apie aplinkosaugą, siekiant užtikrinti geresnes gyvenimo sąlygas ateityje; skatinti jaunąją kartą tapti aktyviais ir atsakingais piliečiais keičiant savo ir aplinkinių gyvenimo būdą.
Šio mobilumo tema – “Judėjimas link švarios ir žiedinės ekonomikos. Greitoji mada. Tvarumas.”  Moksleiviai kūrė vaizdo tinklaraščius ir tinklalaides apie vartotojiškumo problemas, iš arčiau susipažino apie greitosios mados grėsmes ne tik planetai, bet ir žmogaus sveikatai. Dirbtuvių metu, pasitelkdami savo kūrybiškumą ir išradingumą, moksleiviai mokėsi, kaip daiktus ir drabužius prikelti naujam gyvenimui. Savaitės užsiėmimai buvo gausūs kultūrinėmis ir edukacinėmis išvykomis po Kuršių neriją ir Klaipėdos regioną. Veiklos tobulino užsienio kalbų vartojimą, ugdė kūrybiškumą, skaitmeninį raštingumą, bendradarbiavimo ir lyderystės įgūdžius, toleranciją daugiakultūrinei aplinkai.
Nuoširdi padėka gimnazijos bendruomenei už bendrystę, Neringos miesto įstaigoms už bendradarbiavimą ir moksleivių šeimoms, kurios atvėrė savo namų duris projekto dalyviams.