14 spalio, 2022 Komentarų: 0

[URIS id=3847]

2019 metų lapkričio 1 dieną pradėto vykdyti tarptautinio Erasmus+ (KA229) projekto apie meteorologiją – „UMBRELLA“ („Uncovering Meteo Basic Research to Enhance Lifelong Learning Abilities“) partneriai šeštąjį – paskutinįjį – kartą susitiko Kroatijoje 2022 m. rugsėjo 26-30 dienomis. Neringos gimnazijos atstovai – IV gimnazijos klasės mokiniai Gabrielė, Herkus, Naglis, Rapolas, Rokas bei mokytojai Vitalija Ukrinienė ir Laimonas Meška – į susitikimą išvyko siekdami ne tik įgyti naujų patirčių, pažinti Kroatijos kultūrą, bet ir analizuoti klimato kaitos problemas, kartu su projekto partneriais diskutuoti apie tvarų vystymąsi bei sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo naudą.
Pirmoji diena Fran Galovic gimnazijoje Koprivnicos mieste buvo pradėta labai darbingai, projekto dalyviai iš Kroatijos, Ispanijos, Gran Kanarijos, Portugalijos, Rumunijos pristatė pranešimus apie klimato kaitą, meteorologijos sąlygas, Neringos gimnazijos mokiniai (Herkus ir Rokas) analizavo klimato situaciją Neringoje. Antroji dienos pusė buvo skirta fiziniam aktyvui skatinti: dviračiais nukeliauta į kaimo turizmo sodybą, kurioje auginami stručiai ir muflonai, kurioje daug erdvės ir laiko skirta žaidimams, pokalbiams, pažintims, kurioje ragauti tradiciniai kroatų patiekalai.
Antroji Umbrella mobilumo diena Kroatijoje praleista sostinėje Zagrebe. Apsilankymas nacionalinėje radijo ir televizijos stotyje HRT visiems paliko didelį įspūdį, pažintis su kroatams puikiai pažįstamu televizijos veidu – meteorologu ir orų pranešėju Zoran Vakula – suteikė galimybę
sužinoti, kaip kuriamos radijo bei televizijos laidos. Ekskursija po senamiestį pliaupiant lietui idealiai asocijavosi su projekto pavadinimu Umbrella, tačiau Neringos gimnazijos atstovai – ištvermingi, aktyvūs, pasitikintys – lietaus neišsigando, o atidžiai domėjosi Zagrebo istorija. Net ir lietui lyjant nuotaika buvo puiki, visiems buvo suprantama, kad po alinančios vasaros sausros lietus
Kroatijoje yra labai reikalingas.
Trečioji diena Kroatijoje vėl sietina su fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos puoselėjimu: dalyviai, džiaugdamiesi saulėta diena, keliavo Drava upės pakrante, vėliau aktyviai sportavo adrenalino parke Akredus. Išbandytos jėgos žaidžiant "žmonių stalo futbolą", važinėta ekologiškais kartingais, šaudyta į taikinius, rungtyniauta žaidžiant dažasvydį. Visi projekto dalyviai jautėsi laimėję pirmąsias vietas, nes aktyvus laisvalaikis, draugiškos rungtynės – geros nuotaikos šaltinis.
Ketvirtąją Erasmus+ KA 229 Umbrella projekto dieną dalyviai aplankė du muziejus. Muziejuje Durdevace pristatytas filmą apie tai, kaip susikūrė Kroatija, apie fantastinę ir mokslinę šalies kilmę. Muziejaus Hlebine edukatorė dalyvius supažindino su tapybos ant stiklo ("naive art") pradžia, žymiausio šio meno srities atstovo Ivan Generalič kūryba. Visą dieną it iš kibiro pliaupiantis lietus
nuolat priminė, jog esame UMBRELLA projekto dalyviai – skėčiai šiandien visiems buvo labai reikalingi.
O paskutiniąją projekto dieną, apibendrinus patirtis, pristačius paskutiniuosius pranešimus ir kartu pabandžius ieškoti atsakymo į klausimą, kaip kiekvienas galėtume prisidėti prie klimato kaitos pokyčių mažinimo, ne vienas projekto dalyvis parašė jautrius žodžius draugams, su kuriais susipažino dalyvaudamas projekte, mokytojams, kurie skatino dalyvauti ir atsakingai rūpinosi, jog visos veiklos vyktų sklandžiai, koordinatoriams, kurie ėmėsi iniciatyvų suburti žmones, besirūpinančius klimato problemomis. Projektas baigtas, tačiau draugystei visi ištarėme „TAIP“.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.