12 sausio, 2021 Komentarų: 0

„Atmintis gyva, nes liudija“

Kviečiame rytoj, sausio 13-osios rytą, 08.00-08.10 val. prisijungti prie daugiametės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir savo languose uždegti simbolines atminimo žvakutes, skirtas Laisvės gynėjams pagerbti.

Kas ta laisvė? Kas išties įvyko 1991 sausį?
Jogailė, 7 kl. mokinė, karštai tiki, kad „tai dienos pakeitusios kiekvieno lietuvio gyvenimus…“. IV g. kl. mokinė Augustė mąsto „… augdama kartu su laisve mėginau išsiaiškinti kokia ji: kokia gi jos svarba, spalva, ar aš galiu ją apčiuopti, pajausti?“. Monika, II g.kl. pastebi, kad „aš įgijau balsą, aš gavau galimybę tapti savąją „aš“ – nepriklausoma asmenybe, kurią supa kiti Laisvės vaikai“. Septintokę Mingailę aplanko suvokimas, kad  „nepaėmę nei ginklo, nei lazdos, kovojome prieš tankus dainuodami. Sovietų kariai turėjo viską, bet mes turėjome daugiau“. Milita, 8 kl., sako atvirai „-Pareiga Tėvynei gyvuoja kiekvieno mūsų širdyse ir privalome ją ne tik jausti, bet ir vykdyti“. Augustė, II g. kl., turi tvirtą nuomonę taip pat- „mums velniškai pasisekė, kad nebereikia įrodinėti savo teisių į buvimą nepriklausomais“. IV g. kl. mokinė Karina apibendrina, tardama: „- Sausio 13-oji buvo paskutinė kova, nutiesusi laisvės ir šviesos tiltą į geresnę ateitį. Jei ne jūs- nebūtų ir mūsų, nes mes viena tauta, viena šeima, viena ląstelė, viena bendra istorija“. Istorija, gyva, kol ją puoselėjame!