Erasmus+ Let’s go green!

Projekto ERASMUS+ “Let’s go green!” pristatymas

2021-1-RO01-KA220-SCH-000034430
Erasmus+ KA2 Bendradarbiavimo partnerystės mokyklinio ugdymo srityje 2022-uosius pradedame su nauju dvejų metų trukmės Erasmus+ projektu “Let’s go green!” Erasmus+ projektu siekiama geriau suprasti Europos žaliojo kurso tikslus, ypatingą dėmesį skiriant aplinkos tvarumui, ugdant aktyvų, pilietišką ir draugišką aplinkai jauną žmogų.

Projekto partneriai:

Colegiul Economic “DimitrieCantemir” Suceava (Rumunija, projekto koordinatorius)
Gymnasio L.T. Chalkis, Chalki (Graikija)
Liceo Statale „F. Ribezzo” Francavilla Fontana-Puglia (Italija)
Ogolnoksztalcace im. Unii Lubelskiej w Lublinie Lublin (Lenkija)
AEVA – Associacao para a Educacao e Valorizacao da Regiao de Aveiro, Aveiro (Portugalija)

Pagrindiniai šio projekto tikslai:

– ugdyti tvarų požiūrį apie aplinkosaugą, siekiant užtikrinti geresnes gyvenimo sąlygas ateityje
– ugdyti mokinių sąmoningumą apie aplinkosaugą ir būtinų veiksmų priemones skirtingose Europos šalyse
– skatinti jaunąją kartą tapti aktyviais ir atsakingais piliečiais keičiant savo ir aplinkinių gyvenimo būdą

Mobilumo metu mokytojai įtrauks mokinius į įvairias edukacines veiklas. Kiekviename mobilume dalyvaus 3-5 mokiniai ir 2 mokytojai. Tikslinė grupė – 8 kl. – I gimn. kl. moksleiviai.

C1 – Europos žaliasis kursas – iššūkį paverčiant unikalia galimybe (Rumunija)
C2 – Perėjimo prie tvaraus ir pažangaus judumo (Lenkija)
C3 – “Nuo ūkio link žmogaus“: kurti sąžiningą, sveiką ir ekologišką maisto sistemą (Italija)
C4 – Ekosistemų ir biologinės įvairovės išsaugojimas ir atkūrimas (Portugalija)
C5 – Nulinės taršos siekis – sukurti netoksišką aplinką (Graikija)
C6 – Judėjimas link švarios ir žiedinės ekonomikos. Greitoji mada. Tvarumas. (Lietuva)

Atmintinos datos:

Kovo 22-oji – Pasaulinė vandens diena
Kovo 27-oji – Tarptautinė vandens diena
Balandžio 1-oji – Tarptautinė paukščių diena
Balandžio 15-oji – Miško diena
Balandžio 22-oji – Žemės diena
Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos diena
Birželio 8-oji – Pasaulinė vandenynų diena
Rugsėjo 16-oji – Tarptautinė ozono diena
Spalio 4-oji – Tarptautinė gyvūnų apsaugos diena
Spalio 6-oji – Pasaulinė buveinių diena

Moksleiviai organizuos įvairias kampanijas aplinkosaugos tema, kurs pristatymus, vaizdo tinklaraščius ir tinklalaides apie grėsmes ekosistemai, klimato kaitai, biologinei įvairovei. Taip pat per 2 projekto metus bus sukurtas Green Deal mokymo priemonių rinkinys, kurį sudarys interaktyvūs mokinių klausimynai; sėkmingų aplinkosaugos projektų pavyzdžiai; vietinės reikšmės gamtosauginės iniciatyvos, įvairių disciplinų integracija ugdymo procese. Veiklų tęstinumas ir integralumas sudarys galimybę prisijungti ir jaunesnius moksleivius dalyvaujant eTwinning projekte.

Neringos gimnazijai, ypatingai ekologijos, gamtosauginė tema aktuali esant trapios Kuršių nerijos apsupty, kuomet ugdant jaunos kartos sąmoningumą rūpintis savo krašto, visos planetos ateitimi reikia čia ir dabar.

Projekto nuoroda: https://did-clio.net/let’sGoGreen/

Projekto koordinatorė Neringa Sadauskienė

Erasmus – prasmingos patirtys mokymuisi visą gyvenimą

Ar galėtų būti įdomesnės ir prasmingesnės pamokos mokiniams, jeigu ne patirtys Erasmus projektuose? Lapkričio