10 lapkričio, 2023 Komentarų: 0

Saulėti linkėjimai iš Graikijos

Spalio 23 – 27 dienomis penktasis Erasmus projekto “Let’s Go Green!” mobilumas Graikijoje dalyvius lepino ne tik saulėtomis dienomis, bet ir projektinių veiklų, naujų patirčių gausa. Šio mobilumo metu dėmesys buvo skirtas ekologinei tematikai. Moksleiviai pasidalino sėkmingomis patirtimis nacionaliniu mastu kovojant su žemės, oro ir vandens tarša, pristatė savo mokykloje įgyvendinamas ir puoselėjamas eko idėjas tvarumui skatinti.
Projekto partneriai iš Graikijos pranoko savo svetingumu – penkių dienų edukaciniai užsiėmimai bei kultūriniai vizitai Halki ir Rodo salose atliepė projekto tikslus ir misiją. Dalyviai praplėtė savo žinias apie trapios gamtos saugojimo svarbą: sodino prieskonines žoleles, lankėsi akvariume, bičių muziejuje, aplankė Lindosą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Susitikimų metu su Halki ir Rodo savivaldybių atstovais buvo pristatyta šių salų pasiekimai sprendžiant ekologinius iššūkius.
“Išvykus į Graikiją supratau, tai bus neįkainojama gyvenimo patirtis. Rodo sala, tai vieta pilna įvairovės bei džiaugsmingų nuotykių. Banguojanti jūra, akmeninės pakrantės, atrodė lyg pasaka, kurios vaikystėje man taip trūko. Halki gyvenančių draugų svetingumas, leido mums pasijausti kaip namuose. Šis mobiliumas atvėrė man akis ir esu dėkinga, kad buvau jo dalimi.” – Eglė
“Nuo pat mažens girdėjau apie Rodo salos grožį, bet tik dabar, nuvykus ten, pavyko pamatyti tai savo akimis. Kiekviena diena Rode žavėjo senomis istorijomis ir mažomis gatvelėmis, o nuvykus į Halki, atrodė lyg žengėme į kitą pasaulį. Abejoju ar pavyktų atpasakoti visus įspūdingus gamtos paveikslus, kuriuos tada pamačiau. Negaliu nepaminėti ir neįkainojamų draugystės ryšių. Kiekviena diena su naujaisiais draugais atvėrė akis į naują, graikišką kultūrą ir naujus patyrimus. Tai buvo nepakartojama emocijų ir išbandymų kelionė, kuri dar ilgą laiką liks mano širdyje.” – Mingailė
„Erasmus mobilumai – puikus būdas paįvairinti kasdienybę, o mobilumas Graikijoje begalinis akiračio platinimas, susipažinant su naujais žmonėmis, jų kultūra, šiuo atveju, ir taršos mažinimo svarba. Graikija – svajonių šalis, ir būtent šioje šalyje turėjau galimybę apsilankyti pirmąjį kartą, šio mobilumo dėka. Pirmąsias dienas praleidus Rodo saloje, mane pakerėjo ne tik graikų kultūra, bet ir grožis. Aukštos kalnų viršūnės, bei krantą skalaujančios bangos, privertė mane suprasti, koks didelis šis pasaulis. Visą laiką žinojau, jog esu ne namuse, bet šeima Halki saloje leido man pasijusti lyg čia gimiau ir augau. Nuo pat pirmos dienos žinojau, kad čia kažkada ir vėl sugrįšiu.” – Vytė
Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.