23 gegužės, 2024 Komentarų: 0

Gegužė – Skaitymo mėnuo

Akcija „Lietuva skaito“

Gegužės mėnesį Neringos gimnazijos mokiniai ir mokytojai pradėjo dalyvaudami akcijoje „Lietuva skaito“. Šio mėnesio 7 dieną visa gimnazijos bendruomenė išėjo į viešąsias erdves skaityti. Kiekvienas dalyvis skaitė jam patinkančią knygą. V klasės mokiniai, lydimi lietuvių k. mokytojos metodininkės Vitalijos Ukrinienės ir gimnazijos bibliotekininkės Angelės Pocevičienės skaitė savo knygas ant Parnidžio kopos. Saulėta diena ir nuostabūs vaizdai leido jaustis puikiai. VI klasės – II g. klasių mokiniai išvyko skaityti kartu su lietuvių k. vyr. mokytoja Rima Petraitiene. Pradinukai kartu su savo mokytojomis : Agne Jankauskaite, Rūta Tamuliene, Ramune Kubiliute, Dalia Andrijauskiene bei mokytojos padėjėjomis: Vitalija Žičkute, Ieva Grigalioniene, Regina Simaitiene išsiruošė į gimnazijos sporto aikštyną. Pasitiesę pledukus įniko skaityti savo atsineštas knygeles. Mokinius džiugino oras, buvo šilta ir saulėta. Taip susikaupę skaitė, kad net nepajuto kaip prabėgo visa pamoka.

Edukacinis užsiėmimas „Prakalbink žuvelę“

Neringos savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė Neringos gimnazijos ketvirtokus apžiūrėti parodą „Žvejyba. Žūklės priemonės“. Tarp eksponuojamų knygų mokiniai rado jau perskaitytų knygų ir naujų. Apžiūrėjus parodą viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Asta Jankauskienė surengė viktoriną apie žvejybą ir žuvis. Mokiniai sužinojo daug naujo. Vėliau ji pakvietė vaikus „pagauti“ žuvelę ir ją papuošti. Mokiniai susikaupę bandė „prakalbinti“ savo žuvelę ir jiems pavyko. Visos žuvelės buvo unikalios ir nepakartojamos.

Akcija „Dovanoji knygą – dovanoji šviesą“

Gegužės 9 dieną vyko akcija „Dovanoji knygą – dovanoji šviesą“, skirta Švyturių metams paminėti. 1-4 klasių mokiniai su savo mokytojomis, mokytojų padėjėjomis bei gimnazijos bibliotekininke A.Pocevičiene keliavo prie knygų namelio – švyturio. Pamaryje stovintį Nidos knygų namelį – švyturį vaikai papildė naujais leidiniais, susidomėję knygų mainais, rinkosi sau patikusią – eilėraščių, pažintinės literatūros ar grožinę – knygą, klausėsi viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Astos Jankauskienės pasakojimo apie knygų namelio paskirtį, švyturį kaip šviesos, vilties, autoriteto simbolį, Lietuvos švyturius. Sugužėję į biblioteką 2-3 klasės mokiniai klausėsi mokyklos bibliotekininkės Angelės Pocevičienės pasakojimo apie knygų namelių atsiradimo istoriją. Ji pasekė “Pasaką apie keistą švyturį“, kuris nenorėjo apakinti savo šviesa, bet siekė išryškinti kiekvieno žmogaus vidinę šviesą. Susėdę prie stalų kruopščiai ir išradingai spalvino raides, iš kurių vėliau mažieji skaitytojai sudėjo frazę „Negesk, švyturio ugnele“.

Kūrybinio rašymo dirbtuvės su rašytoja Nijole Kepeniene

Gegužės 10 dieną vėl mus aplankė rašytoja Nijolė Kepenienė, kuriai buvo paskirta kultūros ir meno kūrėjo stipendija. Ji vykdo projektą „Neringos legendos“. Jau anksčiau susitiko su trečiokais ir ketvirtokais, mokė kurti trioletus. Mokiniams patiko kūrybos procesas ir trioletai apie paukščius yra nuostabūs. 5-7 klasių ir II g. klasės mokinius paskatino kurti legendas apie mūsų kraštą. Kviečiame susipažinti su mokinių kūryba.

Susipažinkite – „Lgendos“
Susipažinkite – „Trioletai“

Garsiniai skaitymai gamtoje

Tęsiantis Švyturių metams skirtiems renginiams, kuriuose dalyvauja mažieji neringiškiai, ciklui, Neringos gimnazijos ir Viktoro Miliūno viešoji biblioteka įvairiose lauko erdvėse su jaunaisiais skaitytojais surengė garsinius skaitymus. Gegužės 14 dieną prie saulės auksu apibarstytų marių, Bardų skverelyje, į skaitymo iškylą rinkosi gimnazijos pirmokai. Įstabaus gamtos paveikslo fone skambėjo vaikų klegesys ir skaitomi eilėraščiai. E. Selelionio, J. Nekrošiaus ir R.Makauskienės posmus apie švyturį, laivus ir jungas, pamario vaikus ir gamtos grožį skaitė pirmokėliai ir jų mokytoja Agnė Jankauskaitė, Neringos gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė ir Neringos savivaldybės V.Miliūno viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Asta Jankauskienė. Gegužės 15 dieną į sakralią erdvę prie liuteronų evangelikų bažnyčios susibėgo antrokai ir ketvirtokai su mokytojomis Dalia Andrijauskiene ir Rūta Tamuliene. Sutūpę ant akmeninių laiptų, tarp išlakių pušų vaikai skaitė eilėraščius iš M. Kudarauskaitės knygos „Po dangaus kepure“. Puikus fonas vaikų skaitomiems kūriniams buvo linksmos paukščių giesmelės. Ketvirtokai išsakė savo mintis, kodėl verta skaityti knygas. Neringos gimnazijos bibliotekininkė A.Pocevičienė papasakojo mokiniams Nidos švyturio istoriją, paminėjo Lietuvoje ir Neringoje esančius švyturius. A. Jankauskienė perskaitė ištrauką iš H. Sinkevičiaus novelės „Jūros švyturio sargas“. Smagią skaitymo iškylą baigė viltingas mokinių linkėjimas – „Negesk, švyturio ugnele!“