20 lapkričio, 2019 Komentarų: 0

Integruota lietuvių literatūros ir istorijos pamoka

Sakoma, kad miestas gyvas tol.kol yra mąstančių, aktyvių, kuriančių laisvų asmenybių. Lapkričio 19 dieną Neringos gimnazijos IV klasės mokiniai turėjo galimybę plačiau susipažinti su unikalia Neringos asmenybe – Eduardu Jonušu (deja, jau iškeliavusiu Anapilin). Tam buvo dėkinga lietuvių literatūros pamoka, kurios tema – tremtis ir tremtinių kūrybą, o E.Jonušas – Neringos garbės pilietis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, pirmasis L.Rėzos kultūros ir meno premijos laureatas – patyrė tremtinio dalią ir apie ją papasakojo savo knygoje ,,Likimo spąstuose”. Tad buvo gera proga vesti integruotą lietuvių literatūros ir istorijos pamoką Neringos istorijos muziejuje. Ją vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė A.Sodienė ir E.Jonušo žmona Vitalija Jonušienė – muziejininkė, istorikė, ilgametė  mokytoja ir  Thomo Manno kultūros centro ir muziejaus direktorė.

Manau, kad po šios pamokos gimnazistai suprato – gimtasis miestas tikrai gyvas tokiais žmonėmis kaip E.Jonušas, kurio darbai – vėtrungės, paminklas Martynui Liudvikui Rėzai Pervalkoje, krikštai evangelikų liuteronų kapinėse, laivas kurėnas, tapybos darbai, knyga (beje, mokiniams daug kas buvo nauja, nežinoma) – tapo nepakeičiamais Neringos ženklais. Po pamokos mokiniai dar apžiūrėjo ir naują muziejaus ekspoziciją,

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė A.Sodienė

Nuotraukos iš pamokos čia…