15 lapkričio, 2019 Komentarų: 0

N. Balčiūnaitės paveikslo „Taip atgyja praeitis“ pristatymas

Lapkričio 12 dieną Neringos gimnazijoje viešėjo dailininkė tapytoja Nijolė Balčiūnaitė, kurios 1988 m. tapytas darbas „Taip atgimsta praeitis“ nuo šių metų spalio puošia Neringos gimnaziją. Apie idėją išsaugoti Neringos krašto grožį ir istoriją, apie paveikslo gimimą, apie tai, kaip paveikslas buvo saugomas ir prižiūrimas Juodkrantės aštuonmetėje, pagrindinėje, L. Rėzos jūrų kadetų mokykloje, labai nuoširdžiai pasakojo Neringos garbės pilietė Aldona Balsevičienė bei Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Audronė Elena Grigalionienė. „Paveiksluose atgyja kopos, vėjo nešamas smėlis, klykauja žuvėdros. Senelis Pasakorius pasakoja Raganų kalno legendas. Marių vandenį suvirpina nardančios žuvys, praplaukiantys kurėnai. Bažnyčia ir senoji mokykla laukia ateinant. Dailininkė neleidžia pamiršti L. Rėzos (gim. 1776 m.), dovanojusio mums K. Donelaičio „Metus“, skatinusio bažnyčiose kalbėti lietuviškai, išvertusio Bibliją į lietuvių kalbą, surinkusio liaudies dainas, kurias ir dabar dainuojame“, – vaizdžiai apibūdinamas N. Balčiūnaitės 4 paveikslų ciklas „Taip atgimsta praeitis“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Ukrinienė

Nuotraukos iš pristatymo čia…