16 sausio, 2017 Komentarų: 0

Paminėtas Martyno Liudviko Rėzos 241-asis gimtadienis

Saulėtą sausio 10-osios popietę grupė Neringos gimnazijos mokinių, lydimi bibliotekininkės Angelės Pocevičienės nuvyko prie M.L.Rėzos paminklo Pervalkoje ant Skirpsto kopos. Paminėti  poeto, tautosakininko, kunigo 241-ąsias gimimo metines taip pat atvyko Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė,  žurnalistė Raimonda Meyer, Aušra Mikelienė, Arūnas Balna bei Antanas Noreika.

Dalia Greičiūtė prisiminė, kad jau daugelį metų puoselėjame tradiciją M.L.Rėzos gimimo dieną paminėti prie poeto, garbaus kraštiečio paminklo Pervalkoje. Bibliotekininkė perskaitė buvusio gimnazijos mokinio, tuo metu devintoko, Vaidoto Sabeckio sukurtą eilėraštį „Liudvikui Rėzai“. Žurnalistė Raimonda Meyer papasakojo apie M.L.Rėzos vaikystę, gyvenimą, netektis, ir gyvenimo pasiekimus. Pateikė informacijos apie Karvaičių kaimo užpustymą, tolimesnį ten gyvenusių žmonių likimą.

Pagerbdami M.L.Rėzą padėjome gėlių prie paminklo. Tautosakininko, kunigo, poeto, visuomenės veikėjo 241-ojo gimtadienio paminėjimo akimirkos – nuotraukose.

Rėza.2017-01-10.2.

Rėza.2017-01-10