5 gruodžio, 2019 Komentarų: 0

Susitikimas su poezijos terapeutu iš JAV

2019 m. lapkričio 26 dieną Neringos gimnazijoje svečiavosi poezijos terapeutas, psichologas iš JAV Džonas Foksas (John Fox) ir jį lydinti biblioterapijos asociacijos prezidentė gerb. Jūratė Sučylaitė bei Neringos savivaldybės V.Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė. Svečiai susitiko su 3-4 klasių mokiniais. Poezijos terapeutas papasakojo apie savo darbą su vaikais JAV, apie poezijos įtaką žmogaus būsenai. Džonas Foksas ir Jūratė Sučylaiė paskaitė vaikams eilėraščių anglų ir lietuvių kalbomis. Svečias klausinėjo vaikų, apie ką šie eilėraščiai, kas juose patiko, kokie žodžiai skambiausi, lygino žodžius su mažais vaikais. Jis paprašė vaikų padeklamuoti eilėraščių lietuvių kalba, pasidžiaugė, kad mokiniai deklamavo su intonacija. Poezijos terapeutas pateikė pavyzdžių, kokias asociacijas kelia matomi vaizdai. Jie mokiniams sukėlė juoką. Beje, mokiniai puikiai suprato svečio kalbą, bendravo angliškai, aktyviai atsakinėjo į svečio klausimus.

Gimnazijos bibliotekininkė A. Pocevičienė

Nuotraukos iš susitikimo čia…