30 sausio, 2023 Komentarų: 0

VSAT

[URIS id=4038] Šių metų sausio mėn. 24 d.  VSAT Pagėgių pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnę Vestą Flick ir Neringos pasienio užkardos vado pavaduotoją Tomą Kontrimą Neringos gimnazijoje pasitiko mokytoja, karjeros specialistė Inga Vainutienė. VSAT pareigūnai atvyko įteikti apdovanojimus, padėkas ir prizus mokinių piešinių-atvirukų konkurso „Kalėdos pasienyje“ dalyviams.

Šis konkursas tai tik viena priemonė iš daugelio prevencinės programos, kuri buvo patvirtinta Neringos administracijos ir VSAT bendru projektu „Pasienio takas 2022“.

Neringos švietimo įstaigų 1-4 klasių mokiniai nuo lapkričio pradžios iki gruodžio mėn. piešė, kūrė ir pateikė savo darbelius vertinimo komisijai.
Piešiniai-atvirukai buvo vertinami atsižvelgiant į pasienietišką tematiką, jų meniškumą, siužeto originalumą, kompoziciją, ir, žinoma, Kalėdinę nuotaiką.

Prieš pradedant apdovanojimų ceremoniją, mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai konkurso dalyviams padovanojo dainą „Sena“ („La Seine“, iš animacinio filmo „Paryžiaus monstras“), kurią prancūzų kalba atliko Jogailė.

Jauniausiųjų piešėjų – pirmokų – grupėje geriausi pripažinti Neringos gimnazijos 1 klasės mokinio Arono Damulevičiaus, bendraklasių Auksės Šulcaitės ir Liudo Stakausko piešiniai-atvirukai. (Mokytoja Rūta Drabulytė)

Antrokų tarpe komisija geriausiai įvertino ir prizinę I-ąją vietą už piešinį „Laukiame Kalėdų“ skyrė Neringos gimnazijos 2 klasės mokiniui Tumui Kiserauskui, II vieta atiteko Žygiui Beržiniui (piešinys „Kalėdinis parkas pasienyje“) ir už linksmai perteiktą Kalėdinę nuotaiką III vieta – Jokūbui Survilai (piešinys „Kalėdų šokis pasienyje“). Ruošė mokytoja Ramunė Kubiliutė.

Šiemet vertinimo komisijai sunkiausiai buvo išrinkti nugalėtojus trečių klasių mokinių koncentre. Už tematiką devynmetei Liucijai Minderytei skirta I vieta už piešinį „Su artėjančiomis šventėmis, pasieniečiai“, už ryškiausią piešinį-atviruką II vieta apdovanota trečiokė Izabelė Myškina, o trečios prizinės vietos diplomas už gražią kompoziciją įteiktas Vilardui Didžpetriui. (Mokytoja Dalia Andrijauskienė)

Tarp 4 klasių kategorijos mokinių komisijos vienbalsiu pritarimu geriausi darbai buvo pripažinti dešimtmetės Urtės Kriukovės (I vieta), II vieta skirta Kajui Pakalniui ir III vieta –4 klasės mokinei, atvykusiai iš Ukrainos, Mariannai Tomenko.(Mokytoja Agnė Jankauskaitė)

Didžiuojamės tokiomis iniciatyvomis ir draugystėmis.