26 kovo, 2019 Komentarų: 0

Knygnešio diena Neringos gimnazijoje

  • Skaitymo skatinimo akcija „Knygnešio laiškas“.
  • Lietuvos istorijos vaidybinio filmo „Knygnešys“ demonstravimas.
  • Edukacinis užsiėmimas.

Kovo 15 d. antrokai gavo laišką, kurį parašė slaptas Knygnešys. Laiško ieškojo mokyklos bibliotekoje. Laiške Knygnešys rašė, jog myli vaikus, todėl mėgsta daryti jiems staigmenas. Perskaitę laišką mokiniai skubėjo ieškoti sunkios dėžės, kurioje buvo kiekvienam vaikui skirta knygelė. Knygnešys prašė knygeles perskaityti iki Tarptautinės Vaikų knygos dienos ir jas pristatyti klasės draugams. Knygelėse mokiniai rado kryžiažodį apie knygnešius, kurį turėjo išspręsti.

Slaptas Knygnešys lauks vaikų laiškų su atsakymais. Jis prašė, kad mokiniai laiške papasakotų kiekvienas apie save ir parašytų apie perskaitytą knygelę. Atsisveikindamas Knygnešys mokiniams palinkėjo gerų įspūdžių ir  gražios Knygnešio dienos.

Knygnešio dienos išvakarėse, gimnazijos bibliotekininkė 5-8 klasių mokinius pakvietė į aktų salę. Vaikai išgirdo pasakojimą apie istorijos laikotarpį, kai buvo draudžiama lietuviška spauda. Sužinojo daugiau apie knygnešius, jų pasiaukojamą veiklą, pavojus, kurie tykojo šių žmonių. Mokiniams buvo demonstruojamas Lietuvos istorijos vaidybinis filmas „Knygnešys“.

Kovo 20 dieną vyko edukacinis užsiėmimas 2 klasės mokiniams. Bibliotekininkė pasiūlė vaikams sukurti pasakų knygelę „Melagio pasakos“. Vaikai pasitelkė vaizduotę ir kibo į darbą. Kiekvienas mokinys iliustravo savo pasaką. Sudarėme bendrą knygelę. Vaikai  džiaugėsi kolektyvinės  kūrybos vaisiumi.

Mokyklos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Ramunė Kubiliutė

Nuotraukos iš Knygnešio dienos čia…