14 kovo, 2017 Komentarų: 0

Gimnazijoje vyko lietuvių kalbos dienų renginių ciklas

Vasario 16 d. – kovo 11 d. gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos dienos. Pradinukai atliko kūrybinius darbelius „Mintys Lietuvai“, kurie papuošė pradinukų korpuso stendą.

Pirmasis renginių ciklo žingsnelis buvo žengtas trečiadienį, vasario 22 d. Gimnazijos bibliotekininkė priminė, kad vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Renginyje dalyvavo Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė, kuri pabrėžė gimtosios kalbos svarbą, būtinybę ją saugoti ir puoselėti. I –IV G. klasių mokiniams buvo pristatytas Arvydo Baryso filmas „Išbarstyti žodžiai“, pasakojantis apie Kuršių neriją, čia gyvenusius žmones, jų darbus ir papročius. Mokiniai turėjo progą išgirsti kuršininkų kalbą. Apie savo gyvenimą Nidoje, vėliau Švedijoje ir apsilankymus Neringoje pasakojo kuršiai Sakučiai – Martin, Werner ir Herbert –  trys broliai.

Vasario 24 dieną mūsų gimnazijos mokiniai ir darbuotojai, kaip ir visa Lietuva, rašė Nacionalinį diktantą. Pasitikrinti savo rašymo įgūdžius panoro 20 įvairių klasių mokinių, istorijos mokytojas Mindaugas Janukonis ir gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė.

Kovo 1 dieną gimnazijos bibliotekininkė pakvietė 3-4 klasių mokinius į Skaitymo valandėlę-integruotą pamoką  „Vandens telkiniai“. Kartu su mokytoja metodininke Nijole Maryte Katėniene, vyr. mokytoja Rovena Šerpetauskiene ir jų auklėtiniais apžvelgėme vandens svarbą gamtai ir žmogui, būtinybę saugoti gamtą, kad turėtume švarų vandenį ir būtume sveiki. Skaitytuose pasakojimuose, padavimuose, eilėraščiuose mokiniai atpažino, apie kokį vandens telkinį kalba rašytojas, pasiaiškinome šių žodžių: įlanka, šaltinis, sietuva, sieliai prasmę. Bibliotekininkė pristatė vaikams buvusių mūsų gimnazijos mokinių kelionę valtele Nemunu ir Nerimi iš Vilniaus į Preilą  „Vandenų pavilioti“. Mažieji labai susidomėjo šia kelione  ir yra pasiryžę išsaugoti mūsų nuostabaus krašto gamtą.

Kovo 6-10 dienomis mokiniai gavo kvietimą užsukti į gimnazijos biblioteką, kadangi jų laukė staigmena. Vaikams buvo pasiūlytos įdomiosios užduotėlės: galvosūkiai, kryžiažodžiai, ratažodžiai, rebusai, mįslės. Tai užduotys, lavinančios mąstymą, atmintį ir lietuvių kalbos rašybos įgūdžius.

 Nuotraukos iš renginių čia…