12 rugsėjo, 2017 Komentarų: 0

Integruota pamoka netradicinėje erdvėje

Šių metų rugsėjo 8 dieną į Nidos Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje vyko integruota fizikos, istorijos, lietuvių kalbos, IT PAMOKA. Jos iniciatorius – poetas bei tarpdisciplininių menų kūrėjas Julius Žėkas. Tai žmogus, kuriam kilo nuostabi idėja. Suvienijus  įvairių mokslo, meno bei šiuolaikinių technologijų žinovus, buvo  sukurtas unikalus kūrinys – „Tautiškos giesmės“ instaliacija“.

Projekto autorius susitikimo pradžioje iškėlė aktualią problemą sakydamas: mes, lietuviai, tūkstantmetį savo istoriją rašėme kardu, ar dar ilgai taip darysime? Svetimose šalyse apie mus kalbama kaip apie vagis, banditus, žmogžudžius ir t.t. Yra net posakis, jog lietuvis džiaugiasi, kad kaimyno namas dega… Taip iš tiesų nėra. Ir tai įrodyti turime savo darbais. Nacionalinių vertybių aktualizavimas yra pagrindinis mūsų tapatybės laidas, o sintezės kalba- šiandienos balsas, tokiu būdu ir kilo projekto idėja – ,,Tautiška giesmė“. Tai unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, sujungiantis mokslo, meno bei technologijų sritis. Tai pirmasis pasaulyje nuaustas garsas: įjungus instaliaciją matoma, kaip lazerio spindulėlis sukasi ir rodo šiuo metu skambantį garsą . Todėl himnas yra ir girdimas, ir matomas.

Kūrinys susilaukė labai didelio susidomėjimo ir jau trejetą metų yra sėkmingai eksponuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.Savitą edukacinę vertę turintis projektas ypač orientuojamas į jaunosios kartos ugdymą. Ši pamoka ir Neringos gimnazijos mokinius paskatino  susimąstyti, susivienyti ir savo darbais rašyti naują Lietuvos istoriją. Parodyti, kad mums ne vis vien, kad mums rūpi Lietuvos ateitis, kad šis mažas taškelis žemėlapyje kažką reiškia!..

Jordana Stasiūnaitytė, II G. kl.