24 sausio, 2019 Komentarų: 0

Mokiniai rinko įdomiausius V. Miliūno apsakymus

Š.m. sausio 16 dieną aš,  gimnazijos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė, pakviečiau   3 klasės ir 4 klasės mokinius kartu su mokytojomis metodininkėmis Dalia Andrijauskiene ir Rasa Ulyte apsilankyti bibliotekoje. Mokiniai porą mėnesių skaitė V.Miliūno apsakymų knygą „Evalduko metai“ ir rinko pačius įdomiausius apsakymus. Šia veikla užsiimti mus paskatino leidėja Eglė Jokužytė. Ji rudenį viešėjo mūsų gimnazijoje kartu su regos negalią turinčia mergina Vaida Butautaite. Tuomet pradinukus supažindino su knygomis, išleistomis ir Brailio raštu bei turinčiomis iškiliąsias iliustracijas. Eglė Jokužytė paatviravo, kad ketina išleisti dar vieną knygą ir Brailio raštu, būtent V.Miliūno apsakymus. Ji paskatino mokinius išrinkti pačius įdomiausius jiems apsakymus ir pažadėjo juos išspausdinti naujoje knygoje.

Bibliotekoje mokiniai prisiminė skaitytus apsakymus, jų veikėjus, patį rašytoją ir  buvo paskatinti pradėti balsavimą. Mokiniai metė lapelius su užrašytais įdomiausių apsakymų pavadinimais į balsadėžę. Padėkojau mokiniams už aktyvumą, aptarėme, kiek daug laimime skaitydami knygas. Ne tik prisidėsime prie naujos knygos gimimo, bet ir daugiau sužinojome apie mūsų kraštą, jo žmones, vaikų užsiėmimus, pagalbą suaugusiems, jų jausmus. Taip pat praplėtėme žodyną, radome vaizdingų posakių, tai padės rašant rašinėlius ir bendraujant. Vaikai sakė, kad skaityti buvo įdomu, kadangi veikėjai buvo jų amžiaus, V.Miliūnas rašė apie Nidos žmones, nes ir pats čia gyveno bei  kūrė šiuos apsakymus. Iš bibliotekos mokiniai išėjo pakilios nuotaikos ir pažadėjo aktyviai dalyvauti ir kituose užsiėmimuose.

Nuotraukos iš renginio čia…