Baltų literatūros savaitė 2022

Baltų literatūros savaitė 2022 Baltų literatūros savaitė 2022 Baltų literatūros savaitė 2022 Baltų literatūros savaitė 2022

Neringos gimnazija pirmą kartą dalyvavo Baltų literatūros savaitės renginiuose. Rugsėjo 19-23 dienomis vyko įvairūs užsiėmimai pradinukams. 1-4 klasių mokiniai daugiau sužinojo apie mūsų kaimynę Latviją, išgirdo latviškos kalbos pavyzdžių, išmoko pasakyti keletą žodžių latviškai. Mokiniai klausėsi latvių pasakos „Vilko popieriai“ ir ją iliustravo savo piešiniais. Buvo organizuota viktorina „Pažintis su kaimynais latviais“. Vaikai prisiminė, kokia yra Latvijos vėliava, susidomėję klausėsi legendos apie Latvijos vėliavos spalvų atsiradimą. Pasikartojo, koks miestas yra Latvijos sostinė, kokios žemės sudaro Latviją, kokia ilgiausia upė, aukščiausias kalnas. Vaikams patiko legenda apie Latvijos tautinį herojų Lačplėsį. Mokiniai išmoko žaisti ir latvių liaudies žaidimą „Trys devyni“.

Judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje

.jpg
Judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje
Rugsėjo 16 – 22 d. visoje Europoje minima judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje.
Šios iniciatyvos tikslas – ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai, žmonių sveikatai, bet ir raginti gyventojus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Skatinant aktyvias veiklas, siekiama išspręsti fizinio aktyvumo, antsvorio ir nutukimo problemas bei gerinti visuomenės tiek fizinę, tiek psichinę gerovę. Minint šią akciją Neringos gimnazijoje, rugsėjo 21 d. fizinio ugdymo mokytojai Rita Raugienė, Viktoras Kriukovas ir mokyklos administracija vykdė žygį: Nida – Vecekrugo kopa – Nida. Judumo savaitės kulminacija – vaišės prie jūros.
Neringos gimnazijos inf.

Neringos istorijos ir kultūros keliais

Lietingą ketvirtadienio rytą sulaukėme svečių iš Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro: 14 mokinių ir 4 mokytojų. Mūsų gimnazistas Gustas Pipiras pavedžiojo koridoriais, parodė klases, kitas patalpas. Atvykusius sužavėjo mūsų gimnazijos interjeras, prie kurio estetikos prisidėjo mokinių, mokytojų rankos ir sukūrė gražų vaizdą, jaukią, šiltą aplinką. Klaipėdiečiai mus supažindino su savo centru parodydami kelis filmukus apie ruošiamas profesijas, atsakydami į mūsiškių užduodamus klausimus apie stipendijas, praktiką mokantis centre. O paskui suskirstę visus dalyvius į tris grupes pasiūlėme išbandyti proto miklumą AUKSINIO PROTO žaidime. Pasirodė, kad į paruoštus klausimus atsakinėjant reikėjo gerokai pasukti galvą, jei nori teisingai atsakyti ir ,,užsidirbti“ taškų. Pamiklinus protą mokiniams suteikta proga pajudėti, jie žaidė 5×5 krepšinį, o viešnios mokytojos buvo palydėtos pas psichologę, kur joms pravestas psichologinis užsiėmimas.

Po pietų pamaloninus skrandžius, numalšinus alkį ir nušvitus saulei ,,padovanojome“ ekskursiją po Nidą, apžiūrinėjant Nidos įdomybes, svarbesnes vietas.

Diena praėjo greitai, įdomiai. Džiaugiamės užsimezgusia draugyste ir tikimės, kad ryšys nenutrūks ir ateityje…

„Sferinis kinas“

image1 image0 image2

Balandžio 5 d. Neringos gimnazijoje svečiavosi „Sferinis kinas“, kuris kvietė 1 – 4, 5 – III gimnazijos klasių mokinius į virtualią tikrovę, kurioje skrido į nesibaigiančias kosmoso platybes, lindo į žmogaus vidų, nerė į vandenyno gelmes ir plaukiojo su rykliais, aplankė kultūrines vietas, susipažino su kultūros paveldais, kitu kampu išvydo pasaulio stebuklus, patyrė daug nuotykių, o svarbiausia – mokiniai pasijuto tikrais neįtikėtinų įvykių dalyviais!
Filmų repertuaras klasėms buvo pritaikytas atsižvelgiant į jų amžių bei mokykloje dėstomas temas.
Nuoširdžiai dėkojame „Sferinio kino“ komandai už dovanotą seansą mokiniams iš Ukrainos jų gimtąja kalba.

Knygnešio diena mūsų gimnazijoje

Knygnešio diena mūsų gimnazijoje Knygnešio diena mūsų gimnazijoje Knygnešio diena mūsų gimnazijoje

Knygnešio diena mūsų gimnazijoje-1

Vandens Diena